як оплатити на IBAN?

З 1 січня 2022 року у зв'язку з новими законами ми перейшли на прийом платежів через IBAN. Пов'язано це з тим, що раніше була можливість прийому платежів на картку, але після введення ряду нововведень картка стала непридатною для прийому платежів. Ми завжди працюємо чесно та згідно із законами України, саме тому були змушені перейти на прийом плажів безпосередньо на розрахунковий рахунок. Чи є переваги? Давайте розбиратись.

У чому перевага IBAN рахунку для тебе?

Насамперед, IBAN рахунок – це дійсність, оскільки такі рахунки можуть бути лише у юридично зареєстрованих осіб та організацій. Особливо це важливо для тих, хто робить у нас покупки вперше та переживає, щоб усе було чесно та своєчасно відправлено. Чи втрачається при цьому мобільність та легкість платежів? Однозначно ні, але для більшості покупців IBAN – це щось складне та непотрібне, навіщо платити на рахунок із 20 цифрами, якщо є карта на 16 цифр? Щоб відповісти на це питання, ми і написали цю статтю, в якій збираємося розвіяти загадковість і всі міфи про IBAN, тому що платити на рахунок не складніше, ніж на картку, але надійніше і безпечніше.

У всіх банках процедура надсилання коштів на рахунок IBAN схожа. Що вам потрібне для оплати?
1. Інтернет-банкінг (це може бути, як ваш мобільний додаток, так і сайт вашого банку на ПК. Також можна оплатити через термінал, або касу банку).
2. Реквізити для оплати, а саме: IBAN рахунок, МФО та ПІБ одержувача.
3. Щоб розпочати переказ коштів у всіх інтернет-банках, слід шукати кнопки «Перекази», або «Платежі», або «Інші платежі». Також можливі додаткові кнопки "За реквізитами", "На рахунок IBAN" або "На рахунок іншого банку".
4. Після чого ви повинні ввести в поля всі необхідні дані, описані в пункті 2, ввести суму та призначення платежу написати номер свого замовлення або прізвище та ініціали. І це все, оплату успішно відправлено. Нічого складного, правда?
Інструкція з оплати на рахунок IBAN із різних банків
Для оплати рахунку IBAN натисніть «Інші платежі», виберіть «Платіж за IBAN», введіть IBAN, натисніть «Створити платіж» та заповніть усі поля.
Для оплати на рахунок IBAN натискаєте кнопку «Платежі», після чого пролистайте вниз і виберіть «За реквізитами», вставте туди номер рахунку та заповніть усі дані в наступному вікні.
Для оплати на рахунок IBAN оберіть рахунок, з якого хочете переказати кошти, натисніть «Перекази» та оберіть «На рахунок в іншому банку», введіть IBAN отримувача, всі необхідні дані та суму переказу.
Виберіть пункт «Платежі» у головному меню, натисніть «Платежі на довільні реквізити», потім виберіть «На IBAN з карткового рахунку» або «На IBAN з поточного рахунку», натисніть зірочку в правому верхньому кутку та виберіть «Створити шаблон» або «Створити» періодичний платіж та заповніть всі поля.
Для оплати на рахунок IBAN натисніть «Платежі», виберіть «За реквізитами», введіть IBAN, натисніть «Створити платіж» та заповніть усі поля.
Для оплати на рахунок IBAN натисніть «Платежі», виберіть «За реквізитами», введіть IBAN, натисніть «Створити платіж» та заповніть усі поля.
Для оплати на рахунок IBAN натисніть «Перекази», потім у меню "Створити переказ", потім виберіть "На рахунок" та введіть IBAN, натисніть "Підтвердити" та заповніть усі поля.
Інструкція: як сплатити замовлення на розрахунковий рахунок через термінал ПриватБанку

Крок 1 Якщо з вами немає картки - виберіть меню терміналу «У мене немає картки». Введіть номер мобільного телефону, який знаходиться при вас, та здійсніть описані команди для авторизації в терміналі. Якщо картка є , вставте її в термінал та пройдіть процес авторизації.
Крок 2 Після успішного проходження кроку 1 ви потрапите в загальне меню терміналу. Тут виберіть розділ "Інші операції".
Крок 3 Натисніть поле «Пошук за назвою або реквізитами» та введіть наш розрахунковий рахунок або код ЄДРПУ зі смс.
Крок 4 У наступному меню вам покаже знайдене підприємство, на рахунок якого ви намагаєтеся зробити оплату. Перевірте правильність назви підприємства із смс. Введіть суму та місто у відповідні поля. Поля ПІБ та Призначення заповнюються автоматично. І натисніть кнопку "Далі".
Крок 5 Перевіряєте реквізити платежу та натискаєте кнопку «Далі».
Крок 6 Вносите необхідну суму або вибираєте "Сплатити карткою". Врахуйте, що термінал здачі не видає і багато які не приймають купюри 1,2 грн, якщо ви плануєте оплачувати готівкою. Вам запропонують перерахувати решту на картку або поповнити рахунок мобільного телефону. З'явиться вікно "Оплата пройшла успішно!". Платіжний термінал видасть вам чек.
Обов'язково збережіть чек як документ, що підтверджує факт здійсненої оплати!